USA Pick-up Trucks
https://www.usatrucks.nl/forum/

ander inlaat spruitstuk
https://www.usatrucks.nl/forum/viewtopic.php?f=19&t=16395
Pagina 1 van 1

Auteur:  Nootje87 [ zo jan 27, 2013 21:12 ]
Berichttitel:  ander inlaat spruitstuk

Pas een dag lid maar al een heleboel info rijker :)
weet nu zeker dat het een 350 CuInch is.
Blok komt uit 1969 en is een 4 bolt(dat zegt me nog niet veel)
Maar na veel rondgelezen te hebben zijn er veel mensen die een andere intake op zetten. zit nu een TBI op.
castingnr. is : 346260/GM/K8. Volgens een site komt die dan weer pas uit tussen 73' en 77' en er staat bij 2 bbls. Wat houdt dat in?
En is het echt veel beter in rijden met een andere intake of carb ipv TBI?

Auteur:  Jurrien [ ma jan 28, 2013 20:29 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

ik weet niet precies wat het bbls inhoud, maar geloof dat het een afkorting is voor 2 barrel carb,
je hebt dan een carburateur met 2 uitgangen die op je intaken komen

dit is een 2bbl
Afbeelding

en dit een 4 bbl
Afbeelding

Auteur:  Nootje87 [ ma jan 28, 2013 21:45 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

zou ook kunnen dat die er al op zit, weet zelf meer van het bodywork dan motorisch maar begin het steeds meer te leren.
Dacht dat ik een TBI had. Heb vandaag geprobeerd op benzine te rijde maar hij wil niet. Ga binnenkort eerst maar es de boel nakijken. Weet voldoende om een goed begin ermee te maken. Maar kun jij zo zien of ik nou TBI of carb heb? Ben nog niet echt handig met fotos plaatsen dus als je wilt kijken de fotos van het blok staan bij mijn even stellen post.

Auteur:  Jurrien [ ma jan 28, 2013 22:35 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

Als je een paar beter foto's zou kunnen uploaden zal ik het misschien kunnen zien, ook van de distributie graag. Ik heb geen ervaring met tbi btw, misschien dat een ander forumlid het wel kan zien zo!

Maar onthou wel, als je wil switchen, je hebt een nieuwe carb, inlaat, distributie en alles wat daar bij hoort nodig! maar ik kan natuurlijk niet in je portomonee kijken!
Ik moet wel zeggen toen ik wisselde van 2bbl naar 4bbl, was echt een enorm positief verschil!

Auteur:  mack [ di jan 29, 2013 5:59 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

volgens mij zit er tbi op nu, ben zelf bezig nu met ander inlaatspruitstuk op mn gmc te gaan zetten omdat ik er 2 tbi koppen op heb gezet waar de middelste bouten een andere hoek hebben dan de andere koppen, dus daar lekte het wat aan koelvloeistof en olie. moet alleen nog ff wat tijd over hebben om het er te gaan op zetten :(

Auteur:  pavement pounder [ zo feb 03, 2013 22:54 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

DIk heb aardig verstand van een tbi maar dat is geen tbi.
Een tbi (throttel body injection) is een monopoint injectie, deze heeft een silverkleurig aluminium computer en gebruikt diverse sensoren om te werken en een elctrische brandstofpomp.
En om een tbi op lpg te laten lopen heb je ook een blauwe superfix computertje nodig om te laten werken.
Ik kan op de foto erg slecht zien wat het dan wel is.

Dit is een tbi:


Afbeelding

Dit is de computer:

Afbeelding

Auteur:  Nootje87 [ ma feb 04, 2013 20:00 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

z'n computer zit er bij mij nergens in dus zal toch wel geen TBI zijn dan.
Zal proberen een betere foto te plaatsen. Ga binnenkort toch de boel ff los halen en schoon maken. Hij wil niet meer op benzine lopen. Gas trouwens prima!
En maar ff uitzoeken wat het dan wel voor een soort carberateur is, dat is het enigste waar ik nog weinig verstand van heb, maar: sleutelen en gij zult leren, dus we komen er wel uit. :P

Auteur:  Nootje87 [ ma feb 04, 2013 20:50 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

heb wat codes op de carb gevonden.

Bovenop staat: GM BC RP en iets lager daarvan 2jet
Aan de zijkant staat: 17058104
249 7 BFT

Ben druk aant zoeken maar alle hulp is welkom.
Zag trouwensom mijn inlaat dat hij maar met 2 bouten vastzit. Waarom? omdat de vorige eigenaar volgens mij een prutser was :P

Auteur:  pavement pounder [ ma feb 04, 2013 22:33 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

Ik denk dat het een 2 barrel carb is, feitelijk te klein voor een 350.
De intake is ook niet veel, beetje bij elkaar geraapt lijkt wel, en 2 bouten vast ? dat is echt niet goed, gouw mee stoppen voordat water en olie gaan mixen.

Auteur:  Nootje87 [ di feb 05, 2013 0:05 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

Na een hele avond zoekwerk op internet en op het motorblok heb ik alle info gevonden.

Castingnr: 3932386. Bij de ene site staat een 350 en de andere weer een 305 maar in ieder geval uit 1969. Aan de hand daarvan kon ik uit de Engine ID( V0918WJ)
info halen dat het een 350 blok is gemaakt op 18 september en dan in 1969 dus. (mijn broertje is toevallig jarig op 18-09 :P )
er hoort origineel een 4bbl op.
Heb ook info gevonden over de intake manifold: 346260. Een 2 bbl van ergens tussen '73 en '77.
De carb(17058104) is een Rochester R2-2GC. Een high performence 2bbl.

Nou zou ik dus in theorie makkelijk moeten kunnen switchen naar 4bbl aangezien het blok dat origineel moet hebben. Ik hoef dus geen andere cam erin te zetten.
Zou dus alleen een 4bbl intake plus carb er zo op moeten kunnen zetten toch?
En misschien dan meteen een nieuwe distributieketting? en nog meer?

P.S. de carb zit maar met 2 bouten vast. Niet de intake hoor, anders had ik er natuurlijk niet mee gereden :wink:

Auteur:  pavement pounder [ di feb 05, 2013 7:58 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

Distributie is alrijd een goed idee.

Auteur:  moly [ di feb 05, 2013 9:13 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

met een nieuwe intake en carburateur betekent meer lucht door je motor dus ik weet niet hoe je uitlaat is?
Meer lucht erin dus meer lucht eruit. :wink:

Auteur:  Nootje87 [ wo feb 06, 2013 22:38 ]
Berichttitel:  Re: ander inlaat spruitstuk

Er zitten headers op. Daarna helemaal open tot achter ongeveer rond70 :) en cherrybombs als einddempers. 2 open pijpen die brullen als een monstertruck!

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/