USA Pick-up Trucks
https://www.usatrucks.nl/forum/

Dodge w200 frame rot
https://www.usatrucks.nl/forum/viewtopic.php?f=19&t=17135
Pagina 1 van 1

Auteur:  T1rnanog [ zo mei 19, 2013 16:16 ]
Berichttitel:  Dodge w200 frame rot

Hallo allemaal,

Ik zou graag wat informatie willen over een balk onder mijn Dodge w200,

Onder mijn deur loopt een balk, van links over het frame (zit ook nog een rubberen demper) naar rechts onder de deur, aan beide kanten is hij rot aan het uiteinde.

Ik zou graag jullie mening horen :wink: ,
is vervangen lastig? (waar koop ik zo'n balk? of zelf lassen?
gevaarlijk om nog door te rijden enz..

hierbij een paar foto's.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Alvast gedankt!

Auteur:  skrapys [ zo mei 19, 2013 19:11 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Er mag nooit aan de balk gelast worden om door de keuring te geraken :!: U mag enkel een plaat oplassen :wink: anders nieuwe steken :wink:

Auteur:  Rob [ zo mei 19, 2013 20:09 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

skrapys schreef:
Er mag nooit aan de balk gelast worden om door de keuring te geraken :!: U mag enkel een plaat oplassen :wink: anders nieuwe steken :wink:


Dat is 1.5mm plaat zo gezet dat het een balk lijkt :wink:
Ik heb die hoeken vervangen met 3mm plaat, is niet moeilijk. Ik had van dun karton een mal gemaakt, afgetekend op de plaat, knippen ,zetten, en lassen maar.

Auteur:  skrapys [ zo mei 19, 2013 20:13 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

+1 :wink:

Auteur:  T1rnanog [ zo mei 19, 2013 20:23 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Bedankt allemaal voor de snelle reactie.
Als ik het goed begrijp. Plaat zetten schuren likje verf als nieuw. Zie je dan geen overloop richel?
Is dit nu de balk die de kabine draagd?

Auteur:  Rob [ ma mei 20, 2013 20:57 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Dat is afhankelijk van jou..
Daarom gebruik ik altijd dun karton om een mal te maken! Past de mal zoals het hoort, dan ga ik pas plaatwerken.

Auteur:  Ted-Jan [ ma mei 20, 2013 22:25 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

voor de apk mag je er niet aan lassen. maar is het al voor de apk gedaan dan mogen ze het niet afkeuren.

dus als je het gewoon netjes uitslijpt en nieuw plaatwerk inlast, zo dat het weer stevig is dan is het goed.

Auteur:  Rooienaar [ di mei 21, 2013 19:37 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Ted-Jan schreef:
voor de apk mag je er niet aan lassen. maar is het al voor de apk gedaan dan mogen ze het niet afkeuren.

dus als je het gewoon netjes uitslijpt en nieuw plaatwerk inlast, zo dat het weer stevig is dan is het goed.


Even een misverstand ophelderen;

Artikel 23
Een roestschadereparatie moet zodanig zijn uitgevoerd dat het onderdeel, de bevestiging van het onderdeel of de sectie van de bodemplaat zijn oorspronkelijke functie weer kan vervullen.

Artikel 24
1. Voor alle onderdelen, bevestigingen van onderdelen of secties van de bodemplaat waarvoor een roestschadegradatie is gegeven, geldt dat:
a. reparaties met pasklare gedeelten, waarbij elk deel deugdelijk aan het oorspronkelijke materiaal is gelast, toegestaan zijn;
b. vervanging van delen is toegestaan mits deugdelijk gelast dan wel bevestigd met bouten indien de oorspronkelijke bevestiging heeft plaatsgevonden door middel van bouten of klinknagels;
c. een reparatie die niet volgens onderdeel a of b is uitgevoerd, als roestschade wordt aangemerkt en beoordeeld, waarbij de grootte van de reparatie wordt gezien als de grootte van de roestschade, tenzij anders wordt aangetoond.
2. Onder deugdelijk gelast zoals bedoeld in het eerste lid wordt verstaan:
a. kettinglassen welke ten minste 50% van de omtrek van het te lassen gedeelte bestrijken en goed zijn verdeeld over die omtrek, of
b. proplassen (gatlassen) met ten minste een diameter van 4 mm en een onderlinge afstand van niet meer dan 20 mm.

Artikel 25
1. De langs- en dwarsliggers en asbevestigingen die deel uitmaken van het chassisraam, bedoeld in paragraaf 1 van afdeling 2, mogen niet zijn gerepareerd met plaatdelen welke over de roestschade zijn aangebracht.
2. In afwijking van het eerst lid mogen langs- en dwarsliggers en asbevestiging en wel gerepareerd worden met plaatdelen welke over de roestschade zijn aangebracht indien de dikte van deze plaatdelen ten minste gelijk is aan de grootste dikte van het te repareren deel. De plaatdelen moeten deugdelijk zijn gelast. Hieronder worden verstaan kettinglassen welke ten minste 75% van de omtrek van het te lassen gedeelte bestrijken. De lassen moeten goed zijn verdeeld over de omtrek.
3. De profielen die deel uitmaken van de ondersteuning van de draaikrans of oplegger koppeling dan wel koppelingsplaat mogen niet zijn gerepareerd met plaatdelen welke over de roestschade zijn aangebracht.

Artikel 26
Een afwijkende reparatie, zoals bedoeld in de artikelen 24 en 25 is toegestaan, indien dit door middel van documentatie van de voertuigfabrikant wordt aangetoond. De reparatie moet volgens voorschrift van de voertuigfabrikant zijn uitgevoerd

Auteur:  T1rnanog [ wo mei 22, 2013 9:05 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Rooienaar bedankt voor het stuk wetboek ;)

Auteur:  Ted-Jan [ wo mei 22, 2013 22:11 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

kijk dat is wel netjes zoals de regels zijn dus

mij werd 't toen zo verteld als wat ik zei... :?

Auteur:  Michaelmiata89 [ do mei 23, 2013 8:30 ]
Berichttitel:  Re: Dodge w200 frame rot

Maatje van mij heeft nog een compleet chassis met papieren liggen voor een W200....

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/