De hemi motor heeft 2 bougies per cilinder, deze bougies ontsteken echter niet tegelijkertijd tijdens de compressieslag. De 2e bougie zit er voor emissie normen, de ene bougie ontsteekt zoals bij alle motoren tijdens de compressieslag, de tweede bougie ontsteekt tijdens de uitlaatslag om de nog onverbrande gassen in het mengsel te ontsteken.
De 2 bougies worden door 1 coilpack ontstoken, als de ene cilinder in zen compressieslag staat en zijn bougie moet ontsteken, ontsteekt dat coilpack de bougie in de corresponderende cilinder die dan in de uitlaatslag staat. Als je je coilpacks bekijkt dan zie je dat ervanuit dat coilpack een lange bougiekabel vertrekt naar een andere cilinder, deze kabel loopt naar een de andere cylinder voor de ontsteking tijdens de uitlaatslag. Als je echter shorty kabels steekt dan wordt deze kabel vervangen door een korte kabel naar dezelfde cylinder waar het coilpack opstaat, dus heb je 2 bougies die ontsteken, dubbele kracht, betere verbranding.
Dit alles is natuurlijk in theorie

of je er in de praktijk iets van merkt heb ik geen idee, heb setje shorties liggen maar nog niet gemonteerd

, Jeroen van mopartruckshop heeft ze wel en rijdt er al een tijdje mee rond, misschien kan hij wat meer uitleg geven. Hij verkoopt ze trouwens ook, en zijn een heel stuk goedkoper dan de originele kabels.